In de Eredivisie 2022/2023 neemt NEC het zondag 23 oktober 2022 om 14:30 uur in eigen huis op tegen Go Ahead Eagles. De wedstrijd wordt gespeeld in Goffertstadion in Nijmegen.
Via de NEC - Go Ahead Eagles live update stream op deze pagina blijf je gedurende de wedstrijd op de hoogte van alle belangrijke gebeurtenissen in het stadion. Voorafgaand aan de wedstrijd vind je op deze pagina een voorbeschouwing en zodra deze bekend zijn de opstellingen van de beide teams. Na de wedstrijd kan je op deze pagina terecht voor een uitgebreide nabeschouwing met alles wat je over deze wedstrijd moet weten.
De Eredivisie 2022/2023 wedstrijd tussen NEC en Go Ahead Eagles geresulteerd in een gelijkspel. Saai was de wedstrijd ondanks het gelijke spel zeker niet, want de toeschouwers in het stadion kregen genoeg doelpunten te zien. Halverwege de wedstrijd stond het 1-2 wat in de tweede helft uiteindelijk zou leiden tot een 3-3 eindstand.
Het eerste doelpunt viel al vroeg in de wedstrijd. NEC Nijmegen kwam razendsnel uit de startblokken en dat resulteerde in een snelle 1-0 voor sprong in de 3e minuut, dankzij een goal van O. Tannane. Go Ahead Eagles kwam in de 9e minuut weer op gelijke hoogte na een doelpunt van I. Lidberg, die daarmee de stand op 1-1 zette. In de 41e minuut zette B. Adekanye zijn team op een 1-2 voorsprong, waarmee Go Ahead Eagles de leiding in de wedstrijd nam.
Na 50 minuten werd de voorsprong voor Go Ahead Eagles vergroot nadat O. Edvardsen de 1-3 wist te scoren. In de 78e minuut kwam NEC Nijmegen weer dichterbij, nadat M. Mattsson de stand terug wist te brengen naar 2-3. In de blessuretijd van de wedstrijd viel dan toch nog de gelijkmaker voor NEC Nijmegen. Het was P. Sandler die in de 94e minuut het belangrijke doelpunt maakte, waarmee de stand weer gelijk werd: 3-3.
Niet veel later klonk het laatste fluitsignaal van arbiter Danny Desmond Makkelie bij een 3-3 eindstand waardoor beide teams één punt overhouden aan het duel.
Wedstrijdstatistieken NEC - Go Ahead Eagles | ||
Goals |
|
|
Balbezit |
|
|
Gele kaarten |
|
|
Schoten totaal |
|
|
Schoten op doel |
|
|
Aanvallen |
|
|
Gevaarlijke aanvallen |
|
|
Passes |
|
|
Overtredingen |
|
|
Corners |
|
|
Wissels |
|
Deze wedstrijd is inmiddels gespeeld. Hieronder kan je het live-verslag van de wedstrijd NEC - Go Ahead Eagles teruglezen met daarin alle hoogtepunten.
Minuut | Actie | Omschrijving | Team | Resultaat |
3' | ![]() |
Doelpunt O. Tannane met assist van P. Marques | NEC Nijmegen | 1-0 |
9' | ![]() |
Doelpunt I. Lidberg met assist van J. Fontan | Go Ahead Eagles | 1-1 |
41' | ![]() |
Doelpunt B. Adekanye | Go Ahead Eagles | 1-2 |
46' | ![]() |
Wissel E. Tavsan voor T. Sanniez | NEC Nijmegen | |
47' | ![]() |
Gele kaart voor I. Marquez | NEC Nijmegen | |
50' | ![]() |
Doelpunt O. Edvardsen met assist van B. Adekanye | Go Ahead Eagles | 1-3 |
62' | ![]() |
Wissel L. Dimata voor P. Marques | NEC Nijmegen | |
62' | ![]() |
Wissel I. Cissoko voor M. Duelund | NEC Nijmegen | |
67' | ![]() |
Gele kaart voor O. Tannane | NEC Nijmegen | |
71' | ![]() |
Wissel M. Berden voor B. Adekanye | Go Ahead Eagles | |
75' | ![]() |
Wissel P. Sandler voor C. Verdonk | NEC Nijmegen | |
78' | ![]() |
Doelpunt M. Mattsson | NEC Nijmegen | 2-3 |
79' | ![]() |
Gele kaart voor S. El Karouani | NEC Nijmegen | |
84' | ![]() |
Wissel I. Bronkhorst voor I. Marquez | NEC Nijmegen | |
85' | ![]() |
Wissel E. Llansana voor E. Linthorst | Go Ahead Eagles | |
85' | ![]() |
Wissel S. Sow voor I. Lidberg | Go Ahead Eagles | |
91' | ![]() |
Wissel G. Nauber voor O. Edvardsen | Go Ahead Eagles | |
92' | ![]() |
Gele kaart voor M. Deijl | Go Ahead Eagles | |
94' | ![]() |
Doelpunt P. Sandler met assist van O. Tannane | NEC Nijmegen | 3-3 |
Formatie 5-3-2 | |
Coach | Rogier Meijer |
Basiselftal NEC | ||
# | Speler | Pos. |
22 | Jasper Cillessen | K |
34 | Terry Lartey Sanniez | V |
24 | Calvin Verdonk | V |
4 | Iván Márquez Álvarez | V |
16 | Souffian Elkarouani | V |
28 | Bart van Rooij | V |
20 | Lasse Schöne | M |
14 | Oussama Tannane | M |
11 | Magnus Mattsson | M |
10 | Mikkel Duelund | A |
9 | Pedro David Rosendo Marques | A |
Wissels NEC | ||
# | Speler | Pos. |
1 | Mattijs Branderhorst | K |
31 | Robin Roefs | K |
3 | Philippe Sandler | V |
2 | Ilias Bronkhorst | V |
5 | Joris Kramer | V |
6 | Jordy Bruijn | M |
71 | Dirk Proper | M |
8 | Andri Fannar Baldursson | M |
21 | Ibrahim Cissoko | A |
19 | Landry Nany Dimata | A |
7 | Elayis Tavsan | A |
Formatie 4-2-3-1 | |
Coach | René Hake |
Basiselftal Go Ahead Eagles | ||
# | Speler | Pos. |
1 | Jeffrey de Lange | K |
4 | José Manuel Fontán Mondragón | V |
25 | Jamal Amofa | V |
6 | Jay Idzes | V |
2 | Mats Deijl | V |
10 | Philippe Rommens | M |
18 | Willum Þór Willumsson | M |
8 | Evert Linthorst | M |
11 | Bobby Adekanye | M |
23 | Oliver Valaker Edvardsen | M |
9 | Isac Lidberg | A |
Wissels Go Ahead Eagles | ||
# | Speler | Pos. |
16 | Sven Jansen | K |
40 | Luca Plogmann | K |
14 | Aventis Aventisian | V |
3 | Gerrit Nauber | V |
26 | Justin Bakker | V |
20 | Xander Blomme | M |
15 | Tesfaldet Tekie | M |
24 | Jahnoah Guevara Markelo | M |
21 | Enric Llansana | M |
17 | Martijn Berden | A |
27 | Finn Stokkers | A |
19 | Sylla Sow | A |
NEC en Go Ahead Eagles treffen elkaar in de 11e speelronde van de Eredivisie van het seizoen 2022/2023. Het duel zal worden geleid door scheidsrechter Danny Desmond Makkelie en zijn assistenten.
De vorige ontmoeting tussen NEC en Go Ahead Eagles in de Eredivisie vond plaats op 8 mei 2022 en dat duel eindigde in een overwinning voor NEC. Op basis van de afgelopen 6 duels belooft het een spannende wedstrijd te worden, aangezien zowel NEC als Go Ahead Eagles wisten 2 keer van elkaar te winnen. Een confrontatie tussen beide teams eindigde 2 keer in een gelijkspel.
Resultaat | Aantal |
Winst NEC | 2 |
Winst Go Ahead Eagles | 2 |
Gelijkspel | 2 |
Totaal | 6 |
Natuurlijk is het ook interessant om te kijken naar de huidige stand op de ranglijst van beide clubs. Daar zien we dat voorafgaand aan dit duel NEC op een 13e positie staat, terwijl we Go Ahead Eagles terugvinden op de 14e plaats.
De weersverwachting voor deze wedstrijd is bewolkt.