In de Europa League 2022/2023 neemt AEK Larnaca het donderdag 27 oktober 2022 om 18:45 uur in eigen huis op tegen Dynamo Kiev. De wedstrijd wordt gespeeld in AEK Arena - George Karapatakis in Larnaca.
Via de AEK Larnaca - Dynamo Kiev live update stream op deze pagina blijf je gedurende de wedstrijd op de hoogte van alle belangrijke gebeurtenissen in het stadion. Voorafgaand aan de wedstrijd vind je op deze pagina een voorbeschouwing en zodra deze bekend zijn de opstellingen van de beide teams. Na de wedstrijd kan je op deze pagina terecht voor een uitgebreide nabeschouwing met alles wat je over deze wedstrijd moet weten.
De Europa League 2022/2023 wedstrijd tussen AEK Larnaca en Dynamo Kiev geresulteerd in een gelijkspel. Saai was de wedstrijd ondanks het gelijke spel zeker niet, want de toeschouwers in het stadion kregen genoeg doelpunten te zien. Halverwege de wedstrijd stond het 1-1 wat in de tweede helft uiteindelijk zou leiden tot een 3-3 eindstand.
Het eerste doelpunt viel in de eerste helft van de wedstrijd. Deze werd gescoord in de 26e minuut door O. Altman, waarmee AEK Larnaca met 1-0 de leiding nam. Dynamo Kyiv kwam in de 45e minuut weer op gelijke hoogte na een doelpunt van V. Vanat, die daarmee de stand op 1-1 zette. In de 53e minuut zette Rafa Lopes zijn team op een 2-1 voorsprong, waarmee AEK Larnaca de leiding in de wedstrijd nam.
Na 72 minuten werd de voorsprong voor AEK Larnaca vergroot nadat O. Altman de 3-1 wist te scoren. In de 82e minuut kwam Dynamo Kyiv weer dichterbij, nadat D. Garmash de stand terug wist te brengen naar 3-2. In de blessuretijd van de wedstrijd viel dan toch nog de gelijkmaker voor Dynamo Kyiv. Het was D. Garmash die in de 92e minuut het belangrijke doelpunt maakte, waarmee de stand weer gelijk werd: 3-3.
Niet veel later klonk het laatste fluitsignaal van arbiter John Beaton bij een 3-3 eindstand waardoor beide teams één punt overhouden aan het duel.
Wedstrijdstatistieken AEK Larnaca - Dynamo Kiev | ||
Goals |
|
|
Balbezit |
|
|
Gele kaarten |
|
|
Schoten totaal |
|
|
Schoten op doel |
|
|
Aanvallen |
|
|
Gevaarlijke aanvallen |
|
|
Passes |
|
|
Overtredingen |
|
|
Buitenspel |
|
|
Corners |
|
|
Wissels |
|
Deze wedstrijd is inmiddels gespeeld. Hieronder kan je het live-verslag van de wedstrijd AEK Larnaca - Dynamo Kiev teruglezen met daarin alle hoogtepunten.
Minuut | Actie | Omschrijving | Team | Resultaat |
26' | ![]() |
Doelpunt O. Altman met assist van I. Faraj | AEK Larnaca | 1-0 |
35' | ![]() |
Gele kaart voor V. Shepelev | Dynamo Kyiv | |
45' | ![]() |
Doelpunt V. Vanat met assist van V. Buyalskyy | Dynamo Kyiv | 1-1 |
51' | ![]() |
Gele kaart voor S. Sydorchuk | Dynamo Kyiv | |
53' | ![]() |
Doelpunt Rafa Lopes met assist van N. Englezou | AEK Larnaca | 2-1 |
55' | ![]() |
Gele kaart voor V. Tsygankov | Dynamo Kyiv | |
65' | ![]() |
Wissel D. Garmash voor V. Kabaev | Dynamo Kyiv | |
66' | ![]() |
Wissel R. Mamas voor Rafa Lopes | AEK Larnaca | |
69' | ![]() |
Gele kaart voor I. Zabarnyi | Dynamo Kyiv | |
72' | ![]() |
Doelpunt O. Altman | AEK Larnaca | 3-1 |
76' | ![]() |
Wissel K. Parris voor V. Buyalskyy | Dynamo Kyiv | |
79' | ![]() |
Gele kaart voor R. Rosales | AEK Larnaca | |
82' | ![]() |
Doelpunt D. Garmash met assist van O. Tymchyk | Dynamo Kyiv | 3-2 |
83' | ![]() |
Wissel V. Olatunji voor O. Altman | AEK Larnaca | |
83' | ![]() |
Wissel K. Christoforou voor I. Faraj | AEK Larnaca | |
84' | ![]() |
Wissel S. Diallo voor V. Shepelev | Dynamo Kyiv | |
84' | ![]() |
Wissel A. Besedin voor V. Vanat | Dynamo Kyiv | |
85' | ![]() |
Gele kaart voor S. Diallo | Dynamo Kyiv | |
89' | ![]() |
Wissel M. Gonzalez voor R. Rosales | AEK Larnaca | |
89' | ![]() |
Wissel G. Naoum voor A. Gyurcso | AEK Larnaca | |
92' | ![]() |
Doelpunt D. Garmash | Dynamo Kyiv | 3-3 |
Formatie 4-1-4-1 | |
Coach | José Luis Oltra Castañer |
Basiselftal AEK Larnaca | ||
# | Speler | Pos. |
1 | Kenan Pirić | K |
16 | Roberto José Rosales Altuve | V |
4 | Nenad Tomović | V |
15 | Hrvoje Miličević | V |
21 | Nikos Englezou | V |
7 | Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos | M |
45 | Ádám Gyurcsó | M |
51 | Omri Altman | M |
17 | Pere Pons Riera | M |
11 | Imad Faraj | M |
12 | Rafael Guimarães Lopes | A |
Wissels AEK Larnaca | ||
# | Speler | Pos. |
38 | Ioakim Toumbas | K |
25 | Miloš Gordić | K |
3 | Mikel González de Martín Martínez | V |
24 | Kypros Christoforou | V |
66 | Rafael Mamas | M |
30 | Henry Bates Andreou | M |
29 | Giorgos Naoum | M |
19 | Victor Olatunji | A |
Formatie 4-4-1-1 | |
Coach | Mircea Lucescu |
Basiselftal Dynamo Kiev | ||
# | Speler | Pos. |
35 | Ruslan Neshcheret | K |
24 | Oleksandr Tymchyk | V |
34 | Oleksandr Syrota | V |
2 | Kostiantyn Vivcharenko | V |
25 | Illia Zabarnyi | V |
5 | Sergiy Sydorchuk | M |
15 | Viktor Tsygankov | M |
8 | Volodymyr Shepelev | M |
7 | Vladyslav Kabaiev | M |
29 | Vitaliy Buyalskyy | A |
11 | Vladyslav Vanat | A |
Wissels Dynamo Kiev | ||
# | Speler | Pos. |
75 | K | |
74 | Denis Ignatenko | K |
21 | Mykyta Kravchenko | V |
4 | Denys Popov | V |
6 | Mykyta Burda | V |
94 | Tomasz Kędziora | V |
20 | Oleksandr Karavaev | V |
19 | Denys Harmash | M |
30 | Samba Diallo | A |
9 | Kaheem Parris | A |
41 | Artem Besedin | A |
AEK Larnaca en Dynamo Kiev spelen tegen elkaar in seizoen 2022/2023 van de Europa League. Het duel zal worden geleid door scheidsrechter John Beaton en zijn assistenten.
De vorige ontmoeting tussen AEK Larnaca en Dynamo Kiev in de Europa League vond plaats op 15 september 2022 en dat duel eindigde in een overwinning voor AEK Larnaca. Op basis van de afgelopen 1 duels tussen beide ploegen is AEK Larnaca favoriet. De thuisploeg wist 1 keer te winnen, terwijl Dynamo Kiev slechts 0 keer de winst uit het vuur wist te slepen. 0 keer eindigde een confrontatie tussen beide ploegen in een gelijkspel.
Resultaat | Aantal |
Winst AEK Larnaca | 1 |
Winst Dynamo Kiev | 0 |
Gelijkspel | 0 |
Totaal | 1 |
Natuurlijk is het ook interessant om te kijken naar de huidige stand op de ranglijst van beide clubs. Daar zien we dat voorafgaand aan dit duel AEK Larnaca op een 3e positie staat, terwijl we Dynamo Kiev terugvinden op de 4e plaats.
De weersverwachting voor deze wedstrijd is heldere lucht met weinig tot geen bewolking.